FANDOM


Dizzy sketch

To jest szkic artykułu.

Potrzebujemy twojej pomocy przy edycji tego artykułu. Rozwiń treść i opisy, dodaj linki, wgraj ilustracje.
Great escape 01

The Great Escape

Great escape 02

The Great Escape

Great escape 03

The Great Escape

C64 longplay the Great Escape walktrough 108:51

C64 longplay the Great Escape walktrough 1

C64 longplay the Great Escape walktrough 206:02

C64 longplay the Great Escape walktrough 2

The Great Escape - gracz wcielał się tu w bezimiennego jeńca wojennego, podejmującego pozornie beznadziejną próbę uwolnienia się z niewoli w zajętej przez Niemców fortecy. Akcja była w grze prezentowana za pomocą efektownego rzutu izometrycznego, spore wrażenie robiła też sztuczna inteligencja innych więźniów, prowadzących swoje życia w niewoli niezależnie od działań gracza. Główny bohater dołączał do ich codziennych obowiązków jeżeli gracz przestawał nim sterować na dłuższy czas.

Gra nie była liniowa i pozwalała na więcej niż jeden sposób uwolnienia się z niewoli. Teoretycznie jedynym sposobem opuszczenia fortecy było główne wejście, pilnowane przez strażników, którzy nie przepuszczali nikogo bez odpowiednich papierów. Można tu jednak było znaleźć alternatywne drogi wyjścia, eksplorując podziemne tunele i rury odpływowe. Wymagało to wcześniejszego zdobycia latarki.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki