FANDOM


Dizzy sketch

To jest szkic artykułu.

Potrzebujemy twojej pomocy przy edycji tego artykułu. Rozwiń treść i opisy, dodaj linki, wgraj ilustracje.
Microprose Soccer

Micropose Soccer

C64 Longplay Walkthrough - Microprose Soccer25:01

C64 Longplay Walkthrough - Microprose Soccer

Microprose Soccer jedna z najbardziej popularnych komputerowych piłek na Commodore 64, dzieło Sensible Software, zespołu, który parę lat później dał światu kultowego Sensible Soccera. I już tutaj pojawiły się elementy, które później na wyżyny wyniósł Sensible Soccer – maksymalne uproszczenie rozgrywki i koncentracja na wyzwaniach zręcznościowych zamiast dokładnego oddania specyfiki gry na prawdziwym boisku.

Już w Microprose Soccer widać było poczucie humoru i dystans twórców do samych siebie, tak charakterystyczny dla Sensible Software. Zarówno w rozgrywce, w trakcie której zawodnicy mogli np. po poślizgnięciu się na śliskiej trawie zacząć wirować i wylecieć poza boisko, jak i w jej oprawie dźwiękowej, w której znalazł się szereg zabawnych dżingli.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki