FANDOM


Dizzy sketch

To jest szkic artykułu.

Potrzebujemy twojej pomocy przy edycji tego artykułu. Rozwiń treść i opisy, dodaj linki, wgraj ilustracje.
GA1
GA2
GA3
GA5
GA6

Golden Axe to "chodzona" bijatyka w klimatach fantasy i jedna z najmilej wspominanych przez graczy gier tego typu. Można się tu było wcielić w krasnoluda, ludzkiego wojownika lub dzielną amazonkę, by za pomocą mieczy, toporów i specjalnych czarów walczyć z kolejnymi grupami wrogów. Wśród tych znajdowali się inni wojownicy, szkielety czy zakuci w ciężkie zbroje rycerze. Grę pamiętamy również za... kopanie małych, biegających po ziemi skrzatów, przenoszących bonusowe przedmioty i możliwość ujeżdżania charakterystycznych bestii, pomagających w walce.

Gra doczekała się szeregu wersji na różne platformy sprzętowe, remake'ów i kontynuacji. Jedną z ostatnich z nich było Golden Axe: Beast Rider na Xboksa 360, ale nie polecamy jej specjalnie. Może lepiej nie psuć sobie wspomnień z dzieciństwa.

VideoEdytuj

Golden Axe - Commodore 64 Playthrough 1 214:32

Golden Axe - Commodore 64 Playthrough 1 2

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki